AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 15, Lun 27 Ian 2014, 21:20
Parteneri
Image and video hosting by TinyPic
Sondaj
Ultimele subiecte
» Salut !
Mar 07 Feb 2017, 21:49 Scris de ChibiVampire-Alexa

» Hey...?
Dum 22 Ian 2017, 17:46 Scris de Deya

» Hi guys
Sam 21 Ian 2017, 14:56 Scris de Eris

» Ce melodie asculti in acest moment?
Mier 04 Ian 2017, 04:07 Scris de xey

» Alfabetul anime
Lun 21 Noi 2016, 15:34 Scris de xey

» Yobichon - Foame
Vin 28 Oct 2016, 21:59 Scris de Ianis

» Yobichon - Dezonoare - Complet
Vin 28 Oct 2016, 21:48 Scris de Ianis

» Numaratoare (partea 2)
Vin 28 Oct 2016, 15:02 Scris de xey

» Cine crezi ca va posta dupa tine?
Mier 19 Oct 2016, 17:49 Scris de xey

Top postatori
xey (1837)

Rosey090 (1591)

Deya (1353)

Yobichon (964)

Zeref Dragneel (794)

Ciocolată (699)

Yuuuki (488)

Kagome San (462)

Ikmeya (365)

HappyVero (360)

Cei mai activi postatori ai lunii
ChibiVampire-Alexa

Februarie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
CalendarCalendar

Distribuiti | 

AxD-1

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
TakaneEnomoto
Member

Sex : masculin Zodiac : Taur Varsta : 17
Yeni : 4728
Reputatie : 0
Stare de spirit : Bite into me harder Sink your teeth into my flesh Hold me up against the wall Give it till I beg

MesajSubiect: AxD-1   Dum 03 Ian 2016, 23:00

Cap. 1-Singuratate

Delia si Andreea merg la aceeasi Academie si sunt la acelasi internat , ele fiind colege de camera din anul doi.Acum Delia trebuie sa-si imparta camera cu Andreea care este cu un an mai mica decat ea.
Delia este o studenta in anul doi in Academia pentru fete , ea este o fire dragastoasa caruia ii place sa aiba oameni in jurul ei , dar are un cerc foarte restrans de prieteni , ea mereu ii pune pe cei din jurul ei pe primul loc .
Andreea este o fire dulce , politicoasa si firava , dar foarte dura, ea neavand cei mai multi prieteni in academie, singura persoana care stie de existenta ei este Delia care este colega ei de camera si asta este singurul motiv pentru care o stie Delia.
Intr-o zi Delia a trecut pe langa camera Andreei si a auzit un scancet , ea oprindu-se si punand mana pe manerul usii, a ascultat auzind-o pe Andreea plangand si se pare ca purta o discutie la telefon . Din cauza grosimii usii, Delia nu a auzit foarte bine, dadandu-si seama ca ea ar inrautati situatia, a facut cativa pasi in spate si-a continuat drumul spre camera ei.
Ziua urmatoare dupa ce Delia s-a trezit a trecut pe langa camera Andreei dar din nou se oprise fix cand sa-i deschida usa , ea fiind uimita ca este prima la baie din cauza ca Andreea este mereu prima , crezand ca o sa-i treaca, Delia a trecut totul cu vederea si sa dus la scoala ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
In timpul orelor de curs se pare ca nimeni nu a observat ca Andreea a fost absenta , nici profesorii, nimeni cu exceptia Deliei.
Ajungand acasa, Delia a obervat ca pachetul cu mancare pe care il facuse pentru Andreea era neatins , atunci ea si-a scapat geanta din mana si a luat-o la goana spre camera Andreei ,deschizand usa, ea a vazut ca jaluzelele erau trase si ca Andreea era pe jos, camera fiind un dezastru. Patul era impins si una dintre perne era rupta in doua in timp ce cealalta perna era in bratele Andreei , plina de lacrimile acesteia. Delia s-a pus in genunchi si a imbratisat-o pe Andreea , dar ea nu se misca pielea ei este rece si palida , obrajii ei erau uscati iar ochii ii erau grei si rosii abia stand deschisi.
Privind-o pe Andreea , Delia ii ia mainile din perna vazand urme de lovituri pe antebratul acesteia . Stand in picioare Delia o trage in sus cu mare delicatete pe Andreea, ea urmand mainile Deliei cum un caine isi urmeaza stapanul. Delia o duce pe Andreea la baie unde o aseaza pe marginea de la cada si ii spune sa-si dea camasa jos. Andreea fara nici o urma de ezitare face asa cum ii sa spus .
Delia se uita peste corpul acesteia si vede o multime de cicatrici si de vanatai "Cine ar face o astefel de monstrozitate pe corpul tau..." Delia socata scoate trusa de prim ajutor si incepe sa o bandajeze pe aceasta asteptand un raspuns .
Andreea se uita pe tavan si se lasa pe spate dar Delia o ia in brate oprind-o din cadere , Andreea incearca sa o impinga pe Delia dar nu poate din cauza ca este foarte slabita ea soptindui " la...lasa-ma vreau decat sa cad si sa-mi rup gatul ... " .
Delia auzind acestea o strange in brate pe Andreea si o i-a pe sus asezand-o in patulul ei . Schimband cearceafurile si ajutand-o sa se schimbe , o intinde pe cearceafuri incet ca sa nu aiba dureri din cauza vanatailor , stand cu ea uitandu-se la fiecare miscare .
Dupa ore de stat in tacere, micuta Andreea inchide ochii si Delia se ridica incetisor iesind din camera si cand a inchis usa si a facut cativa pasi a auzit cum s-a spart o sticla , intorcandu-se si fugind spre camera Andreei ea deschide usa si vede cum Andreea a spart o sticla de la o rama si cu un ciob in mana pregatita sa se raneasca  , Delia fara sa stea pe ganduri isi pune mana pe bratul acesteia si Andreea o taie si vand cum sange de pe mana deliei se scurge pe bratul ei, ea arunca ciobul si incepe sa planga repetand fraza " imi pare rau..!" uitandu-se jos la podea. Delia o imbratiseaza si se uita la ea " calmeaza-te nu s-a intamplat nimic ... " zicand asta Delia o stange la pieptul ei pe Andreea .
Dupa toate acestea Andreea se calmeaza si adoarme instant ea fiind din nou intinsa si pusa in pat de Delia .
Dupa ce Delia si-a curatat si bandajat rana sa apucat sa face curat prin apartament gandindu-se la Andreea , ajungand la camera Andreei si stangand cioburile de pe jos vede ca in rama era o poza cu Andreea si un baiat sticla fiind sparta unde cei doi se tineau de mana , fata baiatului fiind decupata din poza , uitandu-se mai atent vede ca in acea poza Andreea zambea si arata fericita in comparatie cu ce a vazut ea azi .

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://corn-hub.blogspot.ro/
Deya
Admin
Admin

Sex : feminin Zodiac : Fecioara Varsta : 16
Yeni : 15321
Reputatie : 8
Localizare : Schorndorf, Germania
Joburi/Distractii : Editor la pagina Anime Tzup
Stare de spirit : Eh...

MesajSubiect: Re: AxD-1   Lun 04 Ian 2016, 16:50

Mama, Andrei, mi-ai depasit asteptarile ^^ Cum de ai reusit sa iti dai seama ca asa as fi procedat din descrierea aia scurta pe care ti-am dat-o? Senpai is so proud of you :* Imi place, imi place mult, dar as avea cateva sfaturi pentru tine.

Ideea e originala si oarecum misterioasa, ma face sa astept cu nerabdare urmatorul capitol, dar parerea mea e ca ai intrat prea repede in miezul problemei si ai uitat sa descrii "micile detalii" din viata celor doua. Ai fi putut incepe prin a descrie o zi normala a fetelor, facand apoi comparatie intre cum era Andreea de obicei si cum e acum. Deasemenea, putin mai multa descriere nu ar fi stricat. In loc sa incepi prin a spune ca merg la aceeasi academie si sunt colege de camera, ai fi putut sa incepi direct sa descrii una din orele lor de curs, sau cum stau de vorba intr-o pauza si atunci, se intelegea ca sunt la aceeasi scoala, dupa care fetele sa mearga acasa impreuna si se intelegea ca sunt colege de camera. Vreau sa spun ca, nu ar trebui sa ne dai totul chiar mura-n gura, ia-o mai pe ocolite, lasa-ne pe noi sa ne dam seama ce si cum. Iar acea repetitie Delia/Andreea, Delia/Andreea in absolut fiecare propozitie devine enervanta dupa cateva randuri si strica mult aspectul textului. Mi-a placut ca ai folosit pe ici-colo cateva figuri de stil, dar nu ar strica mai multe, descrierea e intotdeauna cheia cand vine vorba de asa ceva, cu cat mai multa, cu atat mai bine. Iar la "replicile" fetelor, poti folosi linie de dialog, este un fan-fic, nu o compunere, deci linia de dialog este necesara. Daca totusi vrei sa ramai la ideea cu ghilimelele, ai putea descrie inainte, sau dupa replica personajului, cine anume a zis asta, pe ce ton a spus-o, cum s-a simtit, cred ca intelegi ce vreau sa spun.

Sper sa nu iei asta in nume de rau, sunt doar sfaturi de la cineva cu experienta. Nici eu nu sunt perfecta si poate gresesc, asta e doar parerea mea. Bineinteles, intotdeauna exista loc de mai bine deci, continua sa te perfectionezi, abea astept urmatorul capitol :*

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animefanromania.forumgratis.ro
TakaneEnomoto
Member

Sex : masculin Zodiac : Taur Varsta : 17
Yeni : 4728
Stare de spirit : Bite into me harder Sink your teeth into my flesh Hold me up against the wall Give it till I beg

MesajSubiect: Re: AxD-1   Lun 04 Ian 2016, 17:01

<3 am observat ca este prea direct , dar am scris cum am simtit ... ehh sper sa se inbunatateasca Smile si la fel si cu ortografia<3

Ultima editare efectuata de catre TakaneEnomoto in Lun 04 Ian 2016, 17:05, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://corn-hub.blogspot.ro/
Deya
Admin
Admin

Sex : feminin Zodiac : Fecioara Varsta : 16
Yeni : 15321
Reputatie : 8
Localizare : Schorndorf, Germania
Joburi/Distractii : Editor la pagina Anime Tzup
Stare de spirit : Eh...

MesajSubiect: Re: AxD-1   Lun 04 Ian 2016, 17:01

Pentru putin :*

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animefanromania.forumgratis.ro
Zeref Dragneel
Member

Sex : masculin Zodiac : Gemeni Varsta : 15
Yeni : 4343
Localizare : Caras-Severin,Romania,Europa,Terra,Calea Lactee,Univers
Joburi/Distractii : Anime si Steam
Stare de spirit : "No one stands on the top of the world. Not you, not me, not even Gods. But the unbearable vacancy of the throne in the sky is over. From now on...I will be sitting on it."

MesajSubiect: Re: AxD-1   Sam 23 Ian 2016, 10:53

Cand apare capitolul 2?

Dragneel Zeref

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://www.wowapp.com/w/zerefdragneel/Zeref-Dragneel
xey
Member

Sex : feminin Zodiac : Rac Varsta : 96
Yeni : 12087
Reputatie : 5
Localizare : Gallifrey
Joburi/Distractii : Gaming/anime/seriale/muzica
Stare de spirit : ΩIt's always the same old songΩ

MesajSubiect: Re: AxD-1   Mar 15 Mar 2016, 21:59

OMFG
Ce bine ...wow
Delia,dar stii sa ma descrii persoanelor,nu gluma.El a stiut exact cam cum sunt eu XD Bine,reactia e putin cam exagerata,dar ,intr-o situatie disperata se iau masuri disperate :>
Foarte frumos.Astept capitolul 2 ^^

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I'm creeping closer,
Can you hear me?
Go on, mock me, say I'm insane;
But it's you who's caught in my game.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://irathy.tumblr.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: AxD-1   

Sus In jos

AxD-1
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Creativitate :: Fan Ficuri in desfasurare-
Mergi direct la: