AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 15, Lun 27 Ian 2014, 21:20
Parteneri
Image and video hosting by TinyPic
Sondaj
Ultimele subiecte
» Aici Motoko~
Mar 02 Mai 2017, 22:33 Scris de Motoko

» Cate mesaje ai?
Sam 29 Apr 2017, 23:54 Scris de xey

» [Joc]Te banez pentru ca...
Sam 29 Apr 2017, 23:53 Scris de xey

» chat topic
Sam 29 Apr 2017, 23:53 Scris de xey

» Poveste
Vin 21 Apr 2017, 22:01 Scris de Motoko

» Ce iti place la userul de deasupra?
Lun 10 Apr 2017, 16:03 Scris de Elena.xD

» ce e cu forumul?
Lun 13 Mar 2017, 20:12 Scris de Kagome San

» Sugestii pentru forum
Dum 12 Mar 2017, 11:09 Scris de xey

» Death Note Manga - Capitolul 1
Sam 11 Mar 2017, 19:27 Scris de Yobichon

Top postatori
xey (1860)

Rosey090 (1591)

Deya (1366)

Yobichon (974)

Zeref Dragneel (794)

Ciocolată (699)

Kagome San (505)

Yuuuki (488)

Ikmeya (365)

HappyVero (360)

Cei mai activi postatori ai lunii
Decembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

Distribuiţi | 

[UPDATE] Modalitati de a castiga yeni.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Deya
Admin
Admin

Sex : feminin Zodiac : Fecioara Varsta : 17
Yeni : 18219
Reputatie : 8
Localizare : Schorndorf, Germania
Joburi/Distractii : Editor la pagina Anime Tzup
Stare de spirit : Eh...

MesajSubiect: [UPDATE] Modalitati de a castiga yeni.   Sam 23 Ian 2016, 14:12

Salut ^^

Am decis sa explic care sunt modalitatile de a castiga yeni.

Yenii, reprezinta "moneda" forumului nostru, ii veti putea folosi pentru a cumpara personaje, imagini, avatare... Inca mai avem mult de lucru la acest "sistem", avem multe idei si speram sa reusim cat de curand sa le punem pe toate in practica.

Pentru inceput, o sa va explic cam ce idei am avea, despre cum sa castigati yeni si mai apoi, despre cum sa ii cheltuiti.

Fiecare membru, va primi in fiecare zi la conectare, cate 5 yeni. Pentru fiecare mesaj postat pe forum, veti primi cate un yen iar pentru fiecare subiect nou deschis pe forum, veti primi cate 5 yeni. (Asta se aplica la fiecare sectiune a forumului, exceptand-o pe cea de "Jocuri". De acum, nu veti mai primi nici un yen pentru mesaje sau subiecte postate in aceasta sectiune. Nu vreau ca toata lumea sa spameze la greu in sectiunea aia, doar ca sa adune yeni. Daca vreti yeni, va trebui sa munciti pentru ei Razz). Mesajele postate pe profilurile utilizatorilor NU va aduc bani.
Veti primi si cate 5 yeni pentru fiecare prieten nou adaugat.

Acum, ne-am gandit ca pentru a putea face yeni si mai rapid, vom face concursuri (in viitorul apropiat), care vor avea ca premii yeni, imagini, personaje, etc. Am vrea sa incepem sa desemnam in fiecare luna si cate un "Membru al lunii", care va fi desemnat pe data de 31/30 a fiecarei luni (sunt constienta ca luna februarie are 28 de zile, deci vom desemna pe 28). Castigatorul va fi cel mai activ membru al lunii respective si va primi ca si rasplata pentru activitatea sa o anumita suma de yeni si o medalie (inca lucram la asta). De asemenea, am vrea sa introducem si anumite quest-uri pentru RP, un fel de misiuni care va vor aduce ca si premii yeni, sau poate un personaj gratis (ideea inca e in lucru)

Membrii staff-ului vor castiga si ei yeni pentru munca pe care o depun. Designerii vor primi banii pe care voi ii platiti pentru avatarele si semnaturile cerute si vor primi si bani pentru imaginile facute pentru forum. Traslatorii si Writerii vor primi cate 10 yeni pentru fiecare pagina tradusa si vor fi platiti imediat ce scot un capitol nou. Moderatorii vor fi platiti in fiecare vineri, cu cate 250 de yeni.

Avand in vedere ca momentan, singura admina sunt eu, eu nu voi avea salariu, ar fi ciudat sa imi dau bani singura Smile)

Daca mai aveti idei despre cum ati putea castiga yeni, va rog sa imi trimiteti un mesaj privat, abea astept sa ascult ce aveti de spus ^^

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animefanromania.forumgratis.ro

[UPDATE] Modalitati de a castiga yeni.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» PROIECTELE NOASTRE-GOBLEN 3
» Ce-ai face daca...?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Despre forum :: Anunturi: Avem anunturi noi-
Mergi direct la: